Здравствени и спа центар “Меркур” из Врњачке Бање представио је на недавно одржаном Међународном сајму туризма у Београду своју атрактивну понуду уз атрактивну презентацију услуга и дружење за све присутне. Под слоганом “Меркур – лековита снага Врњачке Бање” презентовани су пансиони за период од 1. марта до 31. децембра, који пружају могућност свима који желе да се током ове године одморе, преконтролишу и унапреде здравље у Врњачкој Бањи и то учине у “Меркуру”.
“Специјално креирани “Меркурови” пансиони, комфоран смештај, најсавременију дијагностику терапије, третмане минералном водом и високо специјализован тим лекара. “Меркур” је од 2008. године постао Национални центар за едукацију пацијената оболелих од дијабетеса на инсулинској терапији. Да подсетим да сви пацијенти на терапији инсулином имају право на рехабилитацију у трајању од 10 дана, о трошку Републичког фонда здравственог осигурања сваке четврте године”, каже др сци. мед. Дејан Станојевић, директор Специјалне болнице “Меркур”.
У циљу подстицања на потребу контроле шећера у крви, на Сајму туризма медицинска сестра из “Меркура” мерила је заинтересованим посетиоцима ниво шећера у крви уз савете и препоруке. Више од 220.000 особа током последњих 17 година, оболелих од дијабетеса, остварило је преко 2 милиона ноћења уз просечну дужину боравка од 9,7 дана. Велико интересовање посетилаца на Сајму изазвао је нов савремен апарат у “Меркуровом” физикалном блоку – супер индуктивни сyстем, са којим су посетиоци имали прилику да се упознају.
“Терапеут из “Меркура” демонстрирао је улогу овог апарата и одговарао на многа питања заинтерересованих посетилаца штанда. Овај модеран апарат користи електромагнетну енергију за сузбијање бола, јачање мишића или помоћи приликом опоравка након можданог удара. На Сајму је исто тако презентован и нови пансион лечења остеопорозе, који је креиран у циљу превенције и лечења ове опаке болести. Пансион обједињује знање и искуство “Меркурове” физикалне медицине, уз савремену дијагностику и лабораторију и намењен је превенцији настанка болести и ублажавања већ насталих последица. На нашем штанду било је пуно гостију, сарадника, пословних партнера, пријатеља и познатих личности, уз бројне медијске куће које су извештавале о највећем туристичком догађању у региону”, каже ПР у Специјалној болници “Меркур” Бојана Бељић.
Уз мултимедијалне елементе, многобројне госте и пријатеље на штанду, била је то атрактивна презентација колажа “Меркурових” услуга и гостију. “Меркуров” тим је активно учествовао на “Б2Б” програму Београдског сајма, који је омогућио велики број пословних састанака, нових контаката и потенцијалних сарадњи у наредном периоду. Током трајања Сајма, “Меркур” је одобрио сајамски попуст од 10 посто, који траје до 28. фебруара и односи се на све резервације у периоду од 16. априла. То је још једна у низу “Меркурових” акција којима се настоји да у првом делу године брину о себи и свом здрављу и да не забораве на благодети бањског одмора и бањске медицине.