Categories: Туризам

Завршена манифестација “Трстеник на Морави”

Овогодишња 23. по реду манифестација “Трстеник на Морави” била је богата и садржајна и окупила је преко 1.000 учесника и посетилаца. На обали Мораве сликарске колоније, као и такмичења у кувању рибље чорбе, на теренима Спортског центра тениски турнир ,у ликовном салону изложба, док је у већници Народног универзитета представљена књига Радоша Бајића “Само је Морава вечна”.

Одржана је и трка беба, познатија као “Беби маратон”, где су се тркале бебе узраста годину и по дана и где је пузањем по стази победио Јован Телетина. После “Беби маратона” одржано је караоке такмичење у певању за старије дечаке и девојчице.

Највећу пажњу посетилаца изазвали су такмичари у кувању рибље чорбе, надметало се 40 екипа, а прво место освојила је екипа “Дени и комарци”. Трка чамаца Мораваца с мотком ове године имала је само два такмичара, први на циљ стигао је Урош Милуновић, док га је његов колега Никола Томић пратио, али је на крају изгубио трку за малу дужину чамца.

Узбудљив је био пливачки маратон на стази од 1.800 метара. Победио је Лазар Крстић, члан Пливачког клуба “Расина” из Крушевца, његов клупски друг Лука Трајковић освојио је друго место, а трећи је на циљ стигао гост из Русије Ресник Герсимович.

Најбољим екипама и појединцима уручене су награде, медаље и дипломе, док је овогодишњу повеља “Најморавац”, постхумно, додељена драмском уметнику Момиру Брадићу.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Новинар и публициста, сарадник портала за подручје општине Трстеник од 2016. године.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Туризам

Престоница печења поново окупила хиљаде посетилаца на 8. “Печењијади”

Завршена је осма по реду манифестација “Печењијада” у Стопањи, која је и ове године окупила…

Опширније
Categories Туризам

Четири дана славља у Жупи поводом 60. “Жупске бербе”: Очување винске традиције и богат културни програм

Александровац ће од 11. до 14. септембра 2025. године бити домаћин традиционалне привредно – културне…

Опширније
Categories Туризам

Мирис купуса и звук фолклора испунили Тољевац, најукуснији специјалитет припремио “Гроф од Брестарца”

Тољевац је овог викенда оживео у знаку доброг укуса и старих обичаја. Осма по реду…

Опширније