Напредак ремизирао са Црвеном Звездом у Крушевцу: Реалан исход, Чарапанима бод велики ко Багдала

У недељу 19. марта био је прави фудбалски празник под Багдалом, Чарапани су угостили државног првака Црвену Звезду. У велелепној атмосфери домаћин је успео да ремизира и са једним поеном поправи свој бодовни салдо у Супер лиги Србији.

Напредак је храбно ушао у ову утакмицу и упустио се у надигравање са београдским црвено белима. Дефанзивац гостију Виго је направио груб прекршај над Вукајловићем, због којег је бек Напретка морао да напусти игру. Слободан ударац извео је Роснуп, послао лопту пред гол Васиљевића, Звездина одбрана је на кратко спасила гол, али је лопту прихватио Бојан Матић и са шест метара био неумољив за ерупцију одушевљења у крушевачком храму за коначних – 1:1.

Створена је прелепа атмосфера, а утакмицу је пратио рекордни број гледалаца у овој сезони, Звезда је била боља у првом, а Напредак у другом полувремену, па је реми заслужен и реалан исход. На трибинама је био и већи број присталица државног првака из свих крајева Србије, што је додатно мотивисало Чарапане.

Испољили су велику борбеност, храбро се супротставили великом противнику, који нису имали озбиљније прилике у првих пола сата. Звезда је повела у 38. минуту из контранапада: Букари је идеално послужио Иванића на другој стативи, уследио је скок и ударац главом и Петрић је био савладан – 0:1. Београђани су још два пута опасно припретили али резултат је остао непромењен до краја првог полувремена. Букари је у 41. минуту погодио спољни део мреже, а у 45. Петрић је сјајном интервенцијом спречио Иванића да дупкира предност.

Напредак је могао до изједначења у 43. минуту: Шарић и Стефан Јовановић су разменили су дупли пас, али овај други је био непрецизан. Напредак је у другом полувремену био офанзивнији и конкретнији, што је на крају и уродило плодом. Шарић је у 53. минуту шутирао поред гола, а четири минута касније Драговић је зауставио још један продор домаћина. Станковић је у 62. минуту шутирао поред гола, опробао се и Крстић у 74. минуту, али до промене резултата није дошло.

Пред голом домаћина била је опасна ситуација у 74. минуту, када је Катаи погодио стативу из тешке ситуације, а онда се десио 85. минут и егзалтација домаћина. Бојан Матић је прекинуо свој голгетерски пост и донео бод, велики као Багдала, а злата вредан у борби за што бољи пласман у Супер лиги Србије. Реално гледано, реми је најправеднији исход меча у којем је публика уживала.