Тријумф Напретка над Партизаном

У склопу 21. кола Супер лиге, фудбалери Напретка су на свом терену савладали прошлогодишњег шампиона, екипу Партизана, са 2:1 (1:0). Овај меч на стадиону “под Багдалом” каснио је пар минута из разлога што су навијачи оба тима гађали грудвама голмане и домаћих и гостију, Николу Петровића и Владимира Стојковића, па је из тог разлога главни судија Милорад Мажић играче и Напретка и Партизана извео са терена.

Партизан је у почетку пар пута припретио домаћима, али је прву озбиљнију шансу имао у 12. минуту када је према голу Петровића шутирао Радин. Само два или три минута касније утакмица је прекинута на пар минута због убацивања бакљи на терен од стране навијача црно белих и великог транспарента на коме су навијачи Партизана написали паролу против судијске комисије.

У наставку утакмице Тавамба је пропустио прилику када је шутирао поред гола Напретка, а Чарапани су у 34. минуту повели голом Алексе Вукановића, после одличног центаршута Николе Боранијашевића. После само 4 минута игре Напредак је имао прилику и да удвостручи резултат, али је Стојковић прво одбранио ударац Аливодића, да би нови шут Ђерића блокирао један од одбрамбених играча Партизана.

Велику радост домаћим навијачима донео је у 54. минуту Урош Ђерић који је без проблема послао лопту иза леђа немоћног Стојковића. И у овом случају Боранијашевић је одлично послао лопту у шеснаестерац црно белих.

Гости су успели да ублаже предност Крушевљана у 60. минуту када је, после фаула над Немањом Г.Митровићем, са беле тачке био прецизан Марко Јевтовић, док је извођење овог казненог ударца пратила и свађа Суме и Ожеговића који нису могли да се договоре ко ће да шутира.

У судијској надокнади времена, која је трајала 5 минута, и голман Партизана Владимир Стојковић је кренуо у напад, није дошао до шансе, али је зато дошао фудбалер Напретка Енвер Аливодић који је сам кренуо према небрањеном голу Партизана, дотрчао до неких двадесетак метара испред гола, али је лопту уместо у мрежу послао поред гола.

Шеф стручног штаба црно белих Мирослав Ђукић на конференцији за новинаре после меча, честитавши домаћинима на победи, поручио је да “не може ништа замерити” својој екипи, али се и пожалио на стање терена.

Стратег Чарапана Мирослав Косановић оценио је да је на почетку утакмице “било ружно гледати” малтретирање целог стадиона од стране пар стотина момака и додао да је било ружно гледати и да “играчи једног тима на полувремену оду да се поклоне” својим навијачима зато што губе, закључивши да је то понижавајуће.

“Лепо је било што смо видели два тима у борби за бодове по ужасно тешком терену, да та деца, из велике жеље да стигну до та три бода или до бода, одиграју изузетно коректно. Ми нисмо имали ни један озбиљан, ни један тежак фаул, ни један намеран тежак прекршај и то је било лепо. Имали смо 90 минута висок ритам, битку за сваку лопту”, рекао је Косановић.

Он је истакао да су фудбалери Напретка у овом моменту, у односу на хендикепе са којима се боре у последњих више од месец дана, а односи се на четворицу повређених играча који су врло битни за овај тим, опет одиграли у оном делу у коме су јаки јако квалитетно и добро, а са мало више концентрације Напредак је могао и да повећа резултат.

После 21-ог кола Супер лиге, Напредак се налази на 8. позицији на табели са 31. бодом, а већ у среду Чарапани путују за Ивањицу где их очекује домаћи Јавор који се налази на претпоследњој позицији са само 15 освојених бодова у досадашњем делу првенства.