Темнић 1924 донео нове бодове из Лебана

Победом над “фењерашем” на табели Српске лиге Исток, екипом Радана у Лебану, фудбалери Темнића 1924 дошли су до нова 3 бода. Лидер српсколигашког Истока био је бољи током целог меча, али је и домаћин играо борбено и са жељом за новим бодовима због опстанка у лиги тако да је овај меч завршен минималном победом Варваринаца.

Темнић 1924 имао је у 62. минуту добру прилику, Драган Миловановић шутирао је према голу Радана, али је домаћи голман скоро из гола избацио лопту. Петнаестак минута касније, у 76. минуту, Миловановић је био прецизан и свом тиму донео нова три бода у борби за повратак у Прву лигу Србије.

После 13. одиграних кола Темнић 1924 је и даље први на табели са 34 бодова, прати га пиротски Раднички са 30, Моравац Орион има 27, Будућност 26, а Заплањац 23. На дну табеле налазе се Радан са 5, параћинско Јединство и Пуковац са по 8, Дубочица 10 и свилајначки Раднички са 11 освојених бодова.

Резултати 13. кола СЛ Исток: Радан – Темнић 1924 0:1; Пуковац – СФС Борац 0:0; ГФК Дубочица – Јединство (П) 6:1; Заплањац – Будућност 0:0; Цар Константин – Раднички (П) 1:2; Раднички (С) – Моравац Орион 0:3; Јединство (Б) – Дунав 3:1; ОФК Синђелић – Јагодина 2:0; Трстеник ППТ – Ртањ 3:2. У наредном колу Варваринци дочекују ОФК Синђелић, а утакмица се игра на стадиону Темнића са почетком од 13:30.