Трстенички каратисти у Скопљу освојили седам медаља

После великог успеха у Краљеву, четворо младих трстеничких каратиста, које предводи европска шампионка, тренер сениорске државне репрезентације и Карате клуба “Прва петолетка” Трстеник Нада Сарић, представљали су Србију на традиционалном Европском првенству у каратеу у Скопљу.

Они су у изузетно јакој конкуренцији освојили укупно седам медаља, најмлађи такмичар Видан Сарић Ђурђевић је бриљирао освојивши две златне медаље и једну сребрну у категорији 6/7 година, у дисциплинама кате, спаринг и кихон.

Још један велики потенцијал, Вук Медар, освојио је златну и бронзану медаљу у категорији 10/11 година кихон, Миа Неговановић је у категорији 10/11 година у дисциплини кихон освојила бронзану медаљу, а дебитант на међународној карате сцени Никола Алемпијевић је у категорији 8/9 година у дисциплини кате освојио бронзану медаљу.

“Задовољна сам резултатима наших такмичара који су показали свој квалитет у континуитету на домаћим и међународним такмичењима. То су млади такмичари од којих очекујем у наредном периоду још много успеха, они су наш понос, већ следећег викенда нас очекује КУП шампиона код нас у Трстенику, па нема одмора до даљњег, а очекујемо исто тако добре резултате наших младих такмичара”, рекла нам је Нада Сарић, европска шампионка и узоран тренер сениорске репрезентације Србије и трстеничких каратиста у клубу “Прва петолетка”.