Напредак победио екипу Радника у Сурдулици, први тријумф Владимира Гаћиновића

У утакмици 15. кола Суперлиге Србије фудбалери Напретка су победили су екипу Радника са 2:1, на гостујућем терену у Сурдуици. Стрелци за Чарапане били су Ђорђе Јовановић у 30. минуту и Немања Ђековић у 54. минуту игре, а једини гол за домаћина дао је Борко Дуроњић у 67. минуту.

РАДНИК – НАПРЕДАК – 1:2 (0:1) (Дуроњић 68 – Јовановић Ђ. 30, Ђековић 54) Стадион Радника у Сурдулици. Судија: Новак Симовић. Радник: Ранђеловић, – Орешчанин (од 84. Илић -), Врањанин, Јовић, Абубакар, Томашевић, Митошевић (од 58. Чумић) , Хајдаревић, Дуроњић (од 89. Анђелковић -), Богдановић (од 58. Мартинкевич, Кунић (од 84. Баић -).

Напредак: Савић – Маринковић, Ђековић, Јовановић, Вукајловић, Крстић, Љубомирац (од 89. Стевановић -), Зличић, Јовановић Ђ. (од 70. Томић -), Станојловић (од 53. Стоиљковић ), Бојовић (од 89. Јовић -).

Са овом победом Напредак је скочио на 13 место Суперлуге Србије са 14 бодова, а Радник је остао на 18. месту са 9 бодова.